Nekoliko desetaka kršćana ubijeno je u Nigeriji tijekom prošlog kolovoza. Navodno je ubijeno oko 36 kršćana tijekom nekoliko napada na Kaduna području na sjeveru države.
Za napade su odgovori Fulani stočari.
Judith David koja živi u Manchun selu, okrug Zangon Kataf, koji je napadnut 26.8, rekla je: „Fulani stočari ubili su tri naša kršćana, a ozlijeđeno ih je još petero.
Kada su napali naše selo padala je kiša. Svi smo otišli u kuće spavati kada su napali selo zbog čega smo morali pobjeći na kišu u grmlje.“
Biskup Zonkwa dioceze, Jacob Kwashi, rekao je da su se napadi događali nekažnjeno i da su vlasti zatvarale kršćane jer su branili sebe, a ne napadače, prenosi Christian Today.
VIDI OVO: Zašto je Nigerija najopasnije mjesto za kršćane?
Vlada ne mari za krvoproliće u Nigeriji
Dodao je da vlada nije djelovala da zaustavi nasilje na tom području.
„Nikada nismo vidjeli tako zlu vladu na ovom području kao što je ova. Vlada potpuno podržava krvoproliće u Nigeriji. Ubijaju nas samo zato što nismo muslimani“, rekao je Kwashi.
„Ti zli Fulani džihadisti uživaju u potpori vlade kada je riječ o ubijanju ljudi, uništavanju kuća i polja, a kada se mi pokušao braniti, vlada će zauzvrat nas uhititi. Kakva je to pravda?“
John Audu, stanovnik Udawa sela, okrug Chikun, koji je napadnut 13.8. je rekao: „Umorni smo od svakodnevnog prolijevanja krvi. Trebamo pomoć.“