Spielberg tvrdi da će njegov film uzdrmati vjeru kršćana

Slavni redatelj Steven Spielberg najavio je da će njegov nadolazeći film o izvanzemaljcima potaknuti ozbiljna teološka i duhovna pitanja, osobito za kršćane.

Film pod naslovom „Disclosure Day” (Dan razotkrivanja) bavi se izmišljenim razotkrivanjem strogo čuvane vladine tajne o postojanju izvanzemaljskog života te istražuje društvene i duhovne posljedice tog saznanja.

Spielberg je u razgovoru za CBS objasnio da film prikazuje frakciju koja se pribojava ontološkog šoka i društvenog sloma u slučaju da vlada preko noći prizna kako skriva istinu još od 1947. godine. Kako bi što vjernije prikazao perspektivu i službeni stav Crkve prema ovom pitanju, redatelj je u radnju uvrstio i lik bivše rimokatoličke redovnice.

Ovaj višestruki dobitnik Oscara javno je podijelio svoja promišljanja zapitavši se je li naš Bog prisutan isključivo na našem planetu ili je On Bog svakog sustava u svemiru u kojem postoje civilizacija, inteligentni život ili život koji se tek razvija.

Kroz ovu intrigantnu premisu, film će zasigurno potaknuti brojne rasprave među vjernicima i teolozima o širini Božjeg stvaralaštva.

0 Komentara
Najviše ocjenjeni
Najnoviji Najstariji

NAJNOVIJE!

NE PROPUSTITE!