Svaka generacija pita se živi li možda na rubu povijesti. Većina tu misao brzo odbaci, no najnovija poruka autora i govornika Randyja Kaya izazvala je ponovno promišljanje – ne zbog senzacionalizma, nego zbog neobične podudarnosti biblijskih proročanstava, povijesnih ciklusa i tehnoloških trendova.
Kay je javnosti postao poznat nakon iskustva bliske smrti 2005. godine, kada je, prema vlastitom svjedočanstvu, 30 minuta bio klinički mrtav, susreo Isusa i vidio pet faza završnog vremena prije Kristovog dolaska. Šesnaest godina nije smio govoriti o tome, sve dok, kako tvrdi, 2021. na obali Carlsbada nije čuo riječi: „Vrijeme je.“
Za njega je to označilo početak „Prve faze“ – globalnog porasta snova, viđenja i duhovnih iskustava, što povezuje s Joelinom proročkom slikom posljednjih dana. U svojim istraživanjima uočio je nagli rast ljudi koji prijavljuju hitne duhovne poruke upravo od 2021. nadalje.
Neočekivani zaokret nastao je kada je u razgovor uključio umjetnu inteligenciju. U AI modele unio je Danielovih 70 tjedana, Isusovu „generaciju smokve“, izraelsku obnovu 1948., židovske šabatne cikluse i suvremene geopolitičke trendove. Analiza nije dala datum, ali je naznačila obrazac: razdoblje velike nevolje najvjerojatnije bi se uklopilo između 2028. i 2032., s osobitim naglaskom na 2030. godinu.
To ga je iznenadilo jer, kako tvrdi, 2022. je primio riječ da ima „manje od četrnaest godina“ za svoju službu, što završetak stavlja u razdoblje 2036.–2037. Ako bi velika nevolja započela oko 2030., taj bi se okvir zapanjujuće podudarao.
Kay također upozorava da tehnologija koju Otkrivenje opisuje više nije hipotetska: umjetna inteligencija koja imitira osobe, dubinski lažnjaci, biometrijske identifikacije, digitalne valute i globalni nadzor već postoje.
Za njega je sve to dio jedne šire slike – „prozor konvergencije“ u kojem se biblijski obrasci i suvremeni događaji približavaju istoj točki. Kay ne određuje datume, ali naglašava: vrijeme u kojem živimo zahtijeva budnost, duhovnu pripremu i život s ozbiljnošću. Ili kako kaže: „Oluja je već počela.“










