U njemačkom gradu Duisburgu, kršćanska zajednica pod nazivom „Vera Forum“ (što u prijevodu znači „Vjera“) postaje snažan simbol nepokolebljive vjere u modernoj Europi. Iako se biblijski utemeljene zajednice u Njemačkoj ponekad promatraju sa sumnjom, ova crkva raste brže nego ikad, čak i nakon brutalnih policijskih intervencija i sustavnog pritiska.
Pastor Alexander Ep, koji vodi ovu zajednicu, suočio se s iskušenjima koja su, prema njegovim riječima, gora od svega što je doživio u Sovjetskom Savezu. Iako je kao etnički Nijemac iskusio pritiske KGB-a, ističe kako se s ovakvom razinom progona u demokratskoj državi nikada nije nadao susresti. No, usprkos svemu, njegova poruka ostaje ispunjena nadom.
Molitvom protiv toksičnog tla
Put do izgradnje crkve bio je ispunjen čudima. Kada je zajednica pronašla zemljište za novu zgradu, prva stručna procjena pokazala je da je tlo duboko kontaminirano toksinima. Troškovi čišćenja bili su previsoki, a banke su odbijale izdati kredite.
Umjesto da odustanu, vjernici su odlučili sve predati u Božje ruke. Cijela se zajednica okupila na zemljištu, držeći se za ruke u molitvi, tražeći od Boga da iscijeli tlo. Kada je pozvana druga tvrtka da obavi novu analizu, rezultat je bio zapanjujući: tlo je bilo potpuno čisto, bez ikakvih tragova otrova. Bez bankovnih zajmova, članovi su vlastitim rukama izgradili crkvu koja danas okuplja više od tisuću ljudi.
Brutalna policijska racija na temelju laži
Uspjeh crkve u gradu gdje tek mali broj ljudi redovito posjećuje bogoslužja izazvao je sumnju vlasti. Prošlog ljeta, na temelju lažne prijave bivšeg člana o navodnom posjedovanju ilegalnog oružja, specijalne postrojbe policije izvršile su ranu jutarnju raciju na pastorov dom i prostorije crkve.
Pastor je opisao trenutke užasa kada je oko stotinu maskiranih policajaca s automatskim oružjem upalo u njegovu kuću. Tijekom akcije, pastor je brutalno napadnut, pri čemu mu je slomljen nos i nanesene ozljede oka. Dok je ležao na tlu, zavapio je Gospodinu, na što je jedan od policajaca podrugljivo odgovorio da mu Isus neće pomoći.
Iako policija nije pronašla ništa ilegalno te su svi predmeti kasnije vraćeni, ovaj događaj ostavio je dubok trag na zajednicu.
Bog svako zlo okreće na dobro
Međutim, ono što je trebalo poslužiti kao zastrašivanje, pretvorilo se u novi blagoslov. Vijest o policijskoj raciji potaknula je znatiželju građana, pa su mnogi koji nikada nisu čuli za crkvu počeli dolaziti na bogoslužja kako bi sami vidjeli o čemu se radi.
„Uvijek smo imali probleme i često sam se pitao zašto nam se to događa“, priznaje pastor. „Ali sada vjerujem da je sve to dio Božjeg plana. Bog je dopustio ovaj pritisak kako se ne bismo oslanjali na vlastite snage, nego isključivo na Njega.“
Danas ova zajednica nastavlja rasti, podsjećajući kršćane diljem svijeta da se prava snaga vjere ne očituje u udobnosti, već u ustrajnosti pod kušnjama. Njihovo iskustvo pokazuje da ono što je izgrađeno na čvrstoj stijeni – Isusu Kristu – nikakva oluja ne može srušiti.











Trebalo bi tu policiju ispitati ne nose li u sebi nacističke tragove, ipak je to njemačka. Obazrivi naspram njih biti. Ono što se desilo u ratu njih će do kraja sveta pratiti SUMNJIVI SU.
Hvala Ti ISUSE 💛❤️🌹🌿🙏
Isus Er baut seine Kirche auf einem Felsen. Ehre sei Gott