Nakon 12-godišnje istrage, Vatikan je priznao kao euharistijsko čudo pojavu lica Isusa Krista na hostiji posvećenoj tijekom mise u Kerali u Indiji.
Apostolski nuncij u Indiji objavio je Nadbiskupiji Tellicherry u Kerali u Indiji da je Vatikan priznao izvanrednu sliku kao čudo, izvijestio je nadbiskup Joseph Pamplany 9. svibnja.
Otac Thomas Pathickal rekao je za Matters India da je vidljivo čudo započelo uzdizanjem hostije kada je primijetio „veliku mrlju“ na njoj koja je „postajala sve veća i svjetlija“ sve dok se ubrzo nije pojavilo lice.
Prema katoličkom učenju i tradiciji, kruh i vino koji se koriste na misi prolaze kroz transupstancijaciju – to jest, postaju Tijelo, Krv, Duša i Božanstvo Isusa Krista – neposredno prije uzvišenja na misi.
Pathickal je rekao da je euharistijsku hostiju s likom Krista odvojio sa strane i koristio drugu posvećenu hostiju iz tabernakula tijekom mise. Crkveni sakristan kasnije je potvrdio svećeniku da je slika “Isusovo lice”.
Navodno su se tisuće ljudi tada slile u crkvu Krista Kralja u Vilakkannuru, udaljenom selu gdje se dogodilo ukazanje, dok se vijest o čudu širila. Bivši župni upravitelj Joseph Payikatt rekao je za Matters India da je, budući da su se mnogi molili pred ovom euharistijskom hostijom, „fenomen donio znatne promjene u duhovnom i društvenom životu župljana“.
Nadbiskupija je započela istragu, a Teološka komisija Siro-malabarske crkve također je istražila ukazanje i „pronašla snažne teološke temelje koji podupiru“ zaključak da se radilo o euharistijskom čudu, izvijestio je CatholicVote.
Katolička crkva službeno je priznala preko 100 euharistijskih čuda koja su se dogodila tijekom stoljeća, uključujući četiri koja su se dogodila u 21. stoljeću u Poljskoj, Indiji i Meksiku, a istražuje se barem još nekoliko navodnih euharistijskih čuda, uključujući jedno u Australiji.