Pastor Mick Fleming iz Burnleyja, poznat po svom radu s beskućnicima i ranjivima, izjavio je da ga je policajac upozorio da bi zbog natpisa na stražnjem dijelu njegova kombija mogao biti prijavljen za govor mržnje.
Fleming, koji je prodao gotovo svu svoju imovinu kako bi živio u svom pokretnom domu koji naziva „Church on Wheels“ (Crkva na kotačima), rekao je da ga je policajac zaustavio dok je točio gorivo i prijateljski ga upozorio.
„Tapnuo me po ramenu i rekao: ‘Nemojte se uznemiriti, ali htio sam vam samo skrenuti pažnju na natpis na vašem kombiju. Znate, to bi se moglo shvatiti kao govor mržnje.’“, prisjetio se Mick.
Pastor mu je odgovorio: „Ali na njemu piše: ‘Jer Bog je tako ljubio svijet…’ To je prvi redak, ključ svega – ljubav. Ne mislim da je to govor mržnje.“
Nitko se nije žalio, ali policajac je, prema Flemingovim riječima, htio „samo dati upozorenje“ o mogućoj percepciji poruke.
„Iznenađen sam, ali mislim da je društvo postalo mnogo sekularnije. Ljudi su izgubljeni i traže svoj identitet. U toj potrazi neki se osjećaju uvrijeđenima Evanđeljem, jer ono nije ‘njihov način’, nego Božji način“, rekao je Fleming za Premier Christian News.
Unatoč upozorenju, pastor vjeruje da Bog i ovo koristi za dobro. „Priču su prenijeli nacionalni mediji, a sada se stih iz Ivana 3,16 širi cijelom zemljom.“










