Michael Tait, poznat kao frontmen popularnih kršćanskih rock sastava DC Talk i Newsboys, suočava se s ozbiljnim optužbama za seksualno zlostavljanje i manipulaciju, koje datiraju još od 2004. godine. Opširno izvješće o navodima objavio je istraživački portal The Roys Report (TRR).
Tri muškarca iznijela su svoja svjedočanstva TRR-u, navodeći da su tijekom glazbenih turneja 2004., 2010. i 2014. godine bili izloženi alkoholizmu, seksualnom zlostavljanju i neprimjerenom ponašanju od strane Taita.
Jedan od njih tvrdi da mu je Tait na turneji s Newsboysima ponudio kokain, nakon čega je uslijedio neprimjeren i neželjen fizički kontakt.
Drugi muškarac, pod pseudonimom „Steven“, izjavio je kako je nakon konzumacije alkohola s Taitom izgubio svijest te se probudio usred seksualnog napada. TRR navodi kako posjeduje poruke između Stevena i njegove bivše djevojke u kojima više puta raspravljaju o tom incidentu.
Portal tvrdi da je razgovarao s više od 50 izvora te dokumentirao navodni obrazac Taitova nasilnog ponašanja koji se, prema njihovim saznanjima, proteže više od dvadeset godina. Također navode kako su optužbe za zlouporabu alkohola i droga potvrdili brojni svjedoci.
Michael Tait je u siječnju ove godine odstupio s mjesta pjevača Newsboysa, rekavši tada: “Ova odluka nije donesena olako i bila je šok i za mene samog, ali nakon molitve i posta, jasno mi je da je to ispravan korak.”