Autom se namjerno zabio u ljude, sedam osoba povrijeđeno

Sedam osoba ozlijeđeno je u subotu kad se automobil velikom brzinom zabio u pješake u središtu sjevernotalijanskog grada Modene, rekla je policija. Dvije osobe su kritično.

55-godišnja žena je u kritičnom stanju, s povredama opasnim po život, a 55-godišnji muškarac također je u kritičnom stanju. Oni su helikopterom prebačeni u bolnicu Maggiore u Bologni, prenose italijanski mediji. Još dvije osobe su teško povrijeđene.

Policija je rekla da je vozač, u svojih 30-im godinama, uhićen i da nema druge opasnosti. Vjeruje se da se u ljude zabio namjerno, a nakon toga je u bijegu naoružan nožem napao prolaznike koji su ga pokušali zadržati.

Napadač je identificiran kao 31-godišnji talijanski državljanin marokanskog podrijetla, Salim el Koudri.

Kako piše RAI, El Koudri je prethodno bio podvrgnut psihijatrijskom liječenju. U Ravarinu u Modeni u toku je pretres njegove kuće. Prema izvještajima, do sada prikupljeni dokazi nisu otkrili nikakve dokaze da je muškarac bio radikaliziran ili da je imao veze sa subverzivnim grupama. Međutim, postoje znakovi teške mentalne nestabilnosti. Međutim, sve su to preliminarne indikacije koje treba dodatno provjeriti.

0 Komentara
Najviše ocjenjeni
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

NAJNOVIJE!

NE PROPUSTITE!