Rusija poslala jasnu poruku SAD-u nakon Trumpovih izjava

Rusija je u utorak izrazila nepokolebljivu solidarnost s Kubom nakon provokativnih izjava predsjednika Donalda Trumpa.

Trump je naveo kako očekuje čast da „preuzme Kubu“ i radi što god poželi s tom otočnom državom. Rusko Ministarstvo vanjskih poslova oštro je osudilo pokušaje grubog miješanja u unutarnja pitanja suverene zemlje.

Sjedinjene Države pojačale su ekonomski pritisak i nametnule naftnu blokadu, što je dodatno produbilo krizu na otoku. Izvješća sugeriraju da je smjena predsjednika Miguela Diaz-Kanele ključni cilj Washingtona.

Kremlj je potvrdio da je u stalnom kontaktu s kubanskim vodstvom te je spreman pružiti svu potrebnu financijsku pomoć.

Ova eskalacija događa se u jeku visokih cijena nafte uzrokovanih sukobima na Bliskom istoku. Moskva, koja podržava Havanu još od revolucije iz 1959. godine, poručuje da neće dopustiti zastrašivanje bratskog naroda. Dok se Kuba suočava s neviđenim energetskim izazovima, Rusija obećava nastavak podrške protiv američkog embarga.

0 Komentara
Najviše ocjenjeni
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

NAJNOVIJE!

NE PROPUSTITE!