Kao izravni potomak proroka Muhameda, Thomas Samuel je cijeli svoj život posvetio širenju muslimanske vjere.
Proučavao je Kuran i postao islamski učitelj i imam, sve dok nije počeo sumnjati i preispitivati učenja islama.
Kao musliman je bio toliko uronjen u religiju da su njegove sumnje izazvale egzistencijalnu krizu i veliku emocionalnu patnju.
Profesor je nekoliko puta pokušao samoubojstvo. „Odlučio sam si oduzeti život i to je bila tragedija“, rekao je za podcast CBN Newsa Radical Revelations.
Bog ga je čuo
U jednom od tih pokušaja, Thomas se okrenuo i zavapio Bogu za pomoć.
„Uzeo sam neke tablete koje sužavaju krvne žile i mislio sam da umirem, i prvi put sam počeo razgovarati s Bogom. Rekao sam mu da umirem, zamolio sam: ‘Učini nešto, spasi me’“, prisjetio se.
Gospodin je uslišio njegov vapaj i preživio je. Međutim, musliman je i dalje sumnjao je li on propao u svom pokušaju ili je Bog uslišio njegovu molitvu.
„Probudio sam se kao da se ništa nije dogodilo. Moje pitanje je bilo: je li to doza? Nije li bila dovoljna ili je molitva djelovala?“, rekao je.
Nakon što je još jednom pokušao oduzeti si život, ponovno je preživio i shvatio da “definitivno nije bila doza, već molitva”.
Te noći, Thomas je imao nadnaravni san koji mu je zauvijek promijenio život. „U snu sam vidio da trčim niz vrlo dugu cestu. Vidio sam vrlo dugu cestu – mnogo grana punih trnja koje me progone. A na kraju ceste, ispred mene stoji čovjek. Dozvao sam ga i rekao: ‘Molim te, pomozi mi.’ Nisam znao tko je On, pa je pružio ruku, stavio je na moje rame i doveo me pred Sebe“, svjedočio je.
I nastavio je: „Otkrio sam da je to Isus. Nemam pojma zašto, ali to je bilo samo prepoznavanje u snu da je to Isus. I On me duboko pogledao u oči i rekao: ‘Vrijeme je da me slijediš.’“
Nakon iskustva, musliman je ostao u nevjerici
„Probudio sam se i rekao: ‘Znate, ovo je halucinacija, možda zbog web stranice koju sam pročitao, nije istina’“, izvijestio je.
„Tada sam pogledao u nebo i rekao: ‘Ako ovo nije šala, ako si ti zaista Isus Krist, o kojem sam čitao na ovoj web stranici, dođi mi ponovno s istim detaljima, inače te se više nikada neću sjetiti.’“
Kao odgovor, jedne druge noći, ponovno je sanjao Isusa, koji mu je rekao: “Nisam li ti rekao da je došlo vrijeme da me slijediš?”
„Neobična fraza ‘Nisam li ti rekao?’ bila je moj trag, moj razlog zašto sam rekao da On sluša! Bog može čuti! Isus može čuti!“, naglasio je.
Ovaj put je vjerovao da mu se Krist istinski objavio. Snažno pogođen, Thomas se predao Isusu i bio je preobražen Evanđeljem.
Kršćanin je izjavio da je Gospodin prisutan u teškim vremenima i objavljuje se onima koji nemaju pristup Radosnoj vijesti.
„Vjerujem da nas Isus sluša kada smo frustrirani i nemamo nikoga drugog. Zato se mnogim ljudima, posebno radikalima koji nemaju načina upoznati Evanđelje, Isus osobno umiješa i otkrije nam se“, zaključio je Thomas.










