Teška nesreća kod Križevaca: Sudarili se putnički i teretni vlak, ima ozlijeđenih

U subotu u 10:05 sati na pruzi između kolodvora Sveti Ivan Žabno i Gradec, nedaleko od Križevaca, dogodila se teška željeznička nesreća. Došlo je do izravnog sudara teretnog vlaka HŽ Carga i putničkog vlaka HŽ Putničkog prijevoza.

Prema prvim informacijama s terena, u sudaru ima ozlijeđenih osoba. Na mjesto nesreće odmah su upućene sve žurne službe – policija, više vozila hitne medicinske pomoći, a angažiran je i medicinski helikopter koji je već prevezao jednu osobu na daljnje zbrinjavanje. Željeznička pruga na toj dionici u potpunosti je zatvorena za promet do završetka očevida i zbrinjavanja svih putnika.

Putnički vlak prometovao je na relaciji Zagreb – Bjelovar s polaskom u 8:45 sati. Jedna od putnica iz vlaka posvjedočila je kako u vlaku nije bila velika gužva te da su zatečeni putnici mirno čekali dolazak ljekarskih ekipa.

“Vlak je krenuo u 8.45 od Zagreba prema Bjelovaru. Dogodio se sudar, došao je i helikopter i odvezao jednu osobu”, kazala je. “U vlaku nije velika gužva. Čekamo Hitnu, i dalje smo u vlaku”, dodala je putnica za Index.

Službene okolnosti i uzroci ove teške nesreće bit će poznati nakon što policija i nadležna povjerenstva završe očevid na mjestu događaja.

Pomolimo se za brz oporavak stradalih!

NAJNOVIJE!

NE PROPUSTITE!