Par u Poreču ostavio dijete u zatvorenom autu na vrućini

Porečka policija dovršila je kriminalističko istraživanje protiv 39-godišnjeg državljanina Bosne i Hercegovine i 31-godišnje državljanke Bosne i Hercegovine te je utvrdila sumnju da su počinili kazneno djelo povrede djetetovih prava.

Muškarca i ženu sumnjiči se da su prekjučer oko 18:15 sati, na parkiralištu trgovačkog centra u Poreču, u zaključanom automobilu s bosanskohercegovačkim oznakama, sa zatvorenim prozorima, gotovo sat vremena ostavili maloljetno dijete te otišli u trgovinu.

Kada su građani uočili dijete bez odjeće u automobilu, oznojeno, pozvali su hitnu pomoć i vatrogasce, no roditelji su se tada pojavili i otključali automobil. Dijete je pregledano i, srećom, nije ozlijeđeno. Policijska uprava istarska upozorava građane da ne ostavljaju djecu samu u vozilima jer posljedice mogu biti smrt djeteta ili teško narušeno zdravlje.

Budući da su prognostičari za ovaj tjedan najavili toplinski val i visoke temperature, policija skreće pozornost roditeljima, kao i svima koji brinu o djeci, da postoje rizici i opasnosti od izlaganja djece suncu i visokim temperaturama te da čak i kraći boravak u zagrijanom vozilu može prouzročiti tragične posljedice.

NAJNOVIJE!

NE PROPUSTITE!