Anonimno objavio status o crkvi na društvenim mrežama pa su ga mnogi napali

Na društvenim mrežama pojavila se anonimna objava jednog vjernika iz Nina koja je izazvala veliku raspravu među lokalnim stanovništvom.

Autor, koji navodi da je “svaku nedilju u crkvi”, kritizira praksu skupljanja novca za grijanje i hlađenje crkvenog prostora, ali i odnos Crkve prema obnovi sakralnih objekata.

Objavu u nastavku je u cijelosti prenijela Slobodna Dalmacija.

– Apropo skupljanja šoldi za grijanje. Kad se počnu skupljat šoldi za grijanje i lađenje crkve, čovik se mora malo zapitat di smo i što radimo. Kršćanstvo propovida skromnost i žrtvovanje a ne o komodu i ugodi. Pa se čovik s pravon pita: triba li baš uvik bit lipo toplo zimi i friško liti dok si u crkvi, ili bi se moglo malo i pritrpit radi vire? Nije valjda problem izdržat uru vrimena malo studeni il sparine, i to par puta u godini, ako si se već doša pomolit Bogu.

S druge strane, crkva ka institucija ima šoldi, ne plaća porez ka drugi, pa nije baš jasno zašto se opet traže novci. I onda to malo liči da smo udaljili od one priče o skromnosti i brizi za siromašne, jer uvik ima onih kojima je stvarno potribnije nego za grijanje crkve.

Nije tu stvar samo u parama, nego u tome što su prioriteti i jel se živi ono što se propovida.

Na kraju, isto tako Grad Nin tj. mi smo otkupili crkvu sv. Duha od Zvonka Šusterovog i darovali crkvi, koja se opet nakon 15 godina nije udostojila da je obnovi nego opet Grad Nin tj. mi je obnavljamo.

Anonimni ja koji je svaku nedlju u crkvi. A zašto anonimno? Da se ovi koji do jučer nisu išli u crkvu a sad ližu oltaru mislu ko je!”, objavio je.

Evo i nekih komentara. Nekima je zasmetalo što čovjek objavljuje anonimno.

– Baš sam na isti način razmišljao o tome kad sam čuo popa da o tome govori –

Zaključio sam da moje mišljenje nije objektivno jer sam u crkvi dva tri puta godišnje –

Moram priznati da mi nikad nije bilo ni vruće ni ledeno u crkvi…i zadnje što bi mi palo na pamet je grijanje i hlađenje –

– Pa što se bojiš staviti ime. I ja sam uvik u crkvi pa mi nebi palo na pamet to pisati.Nit mi smeta vrućina, ni hladnoća.Ja sam isto napisa anonimno.Kad možeš ti mogu i ja –

– Zašto pišeš anonimno? –

– Nisi mi ti neki vjernik kad ovo pišeš i još se skrivaš –

– Tisuće godina nije bilo ni grijanja niti hlađenja oblačite duple gaće i hlače kao i do sada kada idete u crkvu.
– Dobili su nedavno od mene 6.500 € ali ne ovdje a šta s time napravili ništa! –
0 Komentara
Najviše ocjenjeni
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

NAJNOVIJE!

NE PROPUSTITE!