Isplivala tajna o nestanku oca i kćeri, majka Anita strahuje od najgoreg

Već više od dva tjedna traje neizvjesnost oko sudbine triju sestara Haškó — Ivett (17), Evelin (11) i Lilien (8) — koje su 10. travnja 2026. godine nestale bez traga s imanja u blizini mjesta Sank u Mađarskoj.

S njima je nestao i njihov otac, 48-godišnji Attila Haškó. Majka Anita, koja je i prijavila nestanak nakon što nije mogla stupiti u kontakt s kćerima, strahuje od najgoreg dok na vidjelo izlaze detalji zamršene obiteljske povijesti.

Istraga ukazuje na to da je Attila možda pobjegao kako bi izbjegao služenje zatvorske kazne od pet godina i deset mjeseci zbog privrednog kriminala. Na dan nestanka otac se trebao sastati s Anitom kako bi dogovorili skrb o djeci tijekom njegovog boravka u zatvoru, no on se nije pojavio.

Umjesto toga, ispraznio je unajmljeno imanje i nestao s djevojčicama, dok je njihovog sedmogodišnjeg sina Domu ostavio kod školskog prijatelja, oprostivši se od njega na način koji je kasnije svjedocima postao sumnjiv.

Anita svjedoči o godinama neslaganja i očevoj manipulaciji. Ovo nije prvi put da je Attila odveo djecu; sličan incident dogodio se prije tri godine u Budimpešti. Majka je u međuvremenu saznala da su sve nekretnine bile na tuđa imena te da je ugovor o zakupu imanja kod Sanka glasio na maloljetnu Ivett. Životinje koje su uzgajali su rasprodane ili puštene, a kuća je zatečena prazna.

Dok policija intenzivno traga za bjeguncem i djevojčicama, pomolimo se za njihovu sigurnost. Molimo se da se srce oca omekša i da se djevojčice sigurno vrate majci koja očajnički čeka bilo kakav znak života.

0 Komentara
Najviše ocjenjeni
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

NAJNOVIJE!

NE PROPUSTITE!