Priznat diljem svijeta po svom doprinosu znanosti, dr. James Tour jedna je od najutjecajnijih osoba na području sintetske organske kemije i nanotehnologije.
Profesor na Sveučilištu Rice u SAD-u, James je objavio više od 650 znanstvenih članaka, 120 patenata i osnovao sedam tvrtki koje posluju u područjima kao što su medicina, znanost o materijalima i elektronika.
Godine 2013. časopis R&D proglasio ga je „znanstvenikom godine“, a TheBestSchools.org ga je 2014. uvrstio među 50 najutjecajnijih znanstvenika na svijetu, piše Guiame.
Osim impresivnog životopisa, James je poznat i po svojim kršćanskim uvjerenjima, koja otvoreno dijeli na predavanjima, videozapisima i tjednim biblijskim proučavanjima.
Kleknuo i pomolio se javno
Nedavno je na jednom takvom događaju na prestižnom Sveučilištu Harvard u Cambridgeu, Massachusetts, profesor kleknuo i pomolio se pred studentima.
Na koljenima, učitelj je izgovorio molitvu:
Abba, Oče moj, molim za ove mlade ljude da danas sa mnom u molitvi ponavljaju: ‘Gospodine, hvala ti što si umro za mene, jer sam grešnik. Gospodine, vjerujem, ali pomozi mom nevjerovanju.
Vjerujem da je Isus Gospodin i vjerujem da je uskrsnuo od mrtvih. Ispuni me svojim Svetim Duhom i daj mi da živim za Tebe, u Isusovo ime. Amen.’
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
Nakon molitve, profesor James je rekao studentima da ga oni koji su molili mogu kontaktirati, te da su njihovi kontaktni podaci javno dostupni.
Mesijanski Židov
Profesor je odrastao uronjen u židovsku kulturu i nije razumio pravo značenje grijeha i Kristove žrtve.
Židov po rođenju, preobratio se na kršćanstvo tijekom sveučilišnih godina, nakon susreta s kršćanima koji su ga potaknuli na razmišljanje o konceptu grijeha i otkupljenja.
Nakon određenog otpora svojoj novoj vjeri, James je 1977. rekao da je bio sam u svojoj sobi i prepoznao da je Isus taj koji je umro na križu da bi ga spasio.
„Gospodine, ja sam grešnik. Molim te, oprosti mi“, izjavio je.
„Odjednom je Isus Krist ušao u moju sobu. Bio je u mojoj sobi! Počeo sam plakati, njegova prisutnost bila je tako slavna i ovaj nevjerojatan osjećaj oprosta počeo me preplavljivati“, svjedočio je.
Danas, uz svoje akademske i znanstvene aktivnosti, dr. James Tour dio svog vremena posvećuje poučavanju Biblije, odgovaranju na pitanja o vjeri i znanosti te dijeljenju svog svjedočanstva s ljudima diljem svijeta.
Na svojoj službenoj web stranici poziva sve koji imaju pitanja o Isusovom uskrsnuću da s njim razgovaraju izravno na privatnim sastancima putem Zooma.