Je li slaba želja za čitanjem Biblije znak slabe vjere?

Boga možemo najbolje upoznati kroz Njegovu Riječ. Je li slaba želja za čitanjem Biblije znak slabe vjere?

Biblija je Božja Riječ upućena nama i sadrži upute i mudrost za naše živote. Ako Bog nije želio da čitamo njegovu Riječ, zašto bi ju napisao i čuvao nekoliko tisuća godina?

Je li slaba želja za čitanjem Biblije znak slabe vjere?

Nečitanje Biblije možda nije inherentno grijeh, osobito za one koji nisu kršćani, ali u životu vjernika može ukazivati ​​na duhovnu lijenost ili apatiju u našem hodu s Bogom. Jakovljeva 4, 17 kaže: “Znati dakle dobro činiti, a ne činiti – grijeh je.” Za vjernike koji imaju pristup Bibliji (osim tiskanih izdanja, danas imate nekoliko on-line prijevoda Biblije na hrvatskom), nečitanje je grijeh propusta. I ne samo to – kao što je istina sa svakim grijehom, nečitanje je štetno za nas. Ne možemo zanemariti Božju Riječ i očekivati ​​da ćemo Ga dobro upoznati i biti plodonosni za Njegovo kraljevstvo.

Biblija je knjiga o Bogu. Govori nam tko je On i tko smo mi. Druga Timoteju 3, 16-17 kaže:

“Sve Pismo, bogoduho, korisno je za poučavanje, uvjeravanje, popravljanje, odgajanje u pravednosti, da čovjek Božji bude vrstan, za svako dobro djelo podoban.” Provođenje vremena u Božjoj Riječi ključno je za naš duhovni rast.

PROČITAJTE: Zašto svakodnevno trebamo čitati Bibliju?

Budući da je Bogom nadahnuta, Biblija je naš standard za istinu. Druga poslanica Timoteju 2, 15 govori o važnosti ispravnog razumijevanja i korištenja istine Božje Riječi: “Uznastoj da kao prokušan staneš pred Boga kao radnik koji se nema čega stidjeti, koji ispravno reže riječ istine.” Efežanima 6, 17 opisuje Božju Riječ kao “mač Duha”. Ako slabo čitamo Bibliju, postoji veća vjerojatnost da ćemo biti prevareni Sotoninom lažima, lažima ovoga svijeta i prijevarom vlastitog srca.

Čitanje Božje Riječi povećava našu glad za Bogom i mržnju prema grijehu

Mnogi su Bibliju nazivali Božjim ljubavnim pismom nama. I doista je tako: čitanjem i izvršavanjem Božje Riječ rastemo u ljubavi prema Njemu i bližnjima i sazrijevamo u vjeri.

Drugi se pozivaju na Bibliju kao na Božji priručnik za naše živote. Pokazuje nam kako trebamo živjeti. Biblija nam pomaže razumjeti što je grijeh, a što pravednost. Ako želimo živjeti slobodni od grijeha, bitno je da čitamo i proučavamo Bibliju. Psalam 119, 9-11 kaže:

“Kako će mladić čistim sačuvati put svoj? Čuvajući riječi tvoje. Svim srcem svojim tebe tražim; ne daj da zastranim od zapovijedi tvojih. U srce pohranih riječ tvoju da protiv tebe ne sagriješim.”

Ovaj odlomak otkriva da svoj put možemo održati čistim slijedeći smjernice koje su izložene u Božjoj Riječi. Imati Božju Riječ u srcu pomoći će nam da ne griješimo. Božji put vodi u život (Ivan 14, 6), dok grijeh vodi samo u smrt (Rimljanima 6, 23). Ne čitati Bibliju znači ne koristiti se znanjem o načinu života. Možda je nečitanje Biblije za nekoga znak slabe vjere, ali svakako je i uzimanje Božje milosti jeftinom. Kada nekoga istinski volimo, želimo znati što više o njemu. Isto bi trebalo biti u našem odnosu s Bogom.

NAJNOVIJE!